Dovolená ostrov Zakynthos, Řecko

Ostrov Zakynthos, nejjižnější ze čtyř hlavních ostrovů ležících v Jónském moři (Korfu, Lefkada a Kefalonia), vám, pokud se ho rozhodnete navštívit, nabízí jak nádech historie, tak mnoho zeleně v podobě rozkvetlých stromů, průzračného moře a mnoho dalších radostí. Každý si tam přijde na své, milovníci výletů se mohou vydat zpátky v čase a prohlédnout si staré vesničky, kostely nebo kláštery. Pro milovníky vodních sportů je tu možnost surfování, potápění (více informací o potápění v Řecku), nebo jachtingu. A pro milovníky historie je to také ideální, protože kolem názvu Zakynthos se skrývá hodně tajemna, hlavně v podobě řecké mytologie.

Co je potřeba ale skutečně vyzdvihnout, je pláž ztroskotanců s vrakem lodi, která je hojně navštěvována turisty a dokonce nabízí i možnost koupání.

Geografie a zajímavosti na Zakynthosu

Ostrov Zakynthos se nachází v západní části Řecka. Mezi Jónskými ostrovy je třetím největším, jeho rozloha činí 410 kilometrů čtverečních. Hlavním městem je také Zakynthos.

Je vskutku těžké celistvě popsat terén Zakynthosu, protože část ostrova tvoří nížiny a část pohoří. Jako na ostatních řeckých ostrovech se i na Zakynthosu produkují olivy (tudíž i olivový olej) a citrusy. Vyhlášenou pochoutkou jsou takzvané Zantské rozinky (Zante=Zakynthos), které určitě budete mít možnost ochutnat, pokud se ostrov rozhodnete navštívit, třeba v rámci své letní dovolené.

Raritou ostrova je velmi vzácný druh želvy – kareta obecná, která je na seznamu ohrožených zvířat. Tuto želvu můžete najít v zátoce s pláží Laganas, kam se pravidelně vrací zde narozené želvy vylíhnout další potomky.

Doprava na Zakynthos

Doprava na ostrov není nijak složitá, dostanete se na něj buďto letadlem, nebo lodí. Autobusová doprava je také možná v kombinaci s trajektem.

Přímo na ostrově se nachází jedno letiště (Dionysios Solomos), které se nachází nedaleko hlavního města Zakynthos. Velikou raritou tohoto letiště je, že kvůli želvám jsou zakázány noční lety a přílety. Všechny informace ohledně letů, příletů, popřípadě lodních spojení jsou volně dostupné na internetu.

Cesta z Prahy na Zakynthos trvá příjemné 2 hodiny a 10 minut. A vzhledem k relativně malé rozloze ostrova trvá doprava do Váni vybraného hotelu max. 40 minut. Na samotném ostrově je možnost půjčení auta, nebo můžete cestovat autobusem. Vše o cestování autem po Zakynthosu včetně tipů na zajímavá místa se dočtete zde.

Pláže na ostrově Zakynthos

Samozřejmě nejvíce vyhledávaným místem turistů jsou pláže. Pláže na Zakynthosu jsou písčité (což není v Řecku úplná samozřejmost) s velkým nádechem romantiky v podobě krásných západů slunce a pestré okolní krajiny. Pro relaxaci není nic lepšího než plavání v azurovém moři a krásná krajina okolo.

Když si půjčíte auto, je tam mnoho pláží, které byste po cestě rozhodně neměli minout. Patří mezi ně Argassi, Alykes, Kalamaki a Alykanas a ještě například Banana. Pláží je tam samozřejmě mnohem více, takže je jen na Vás, kterou si vyberete. Nikdo nesmí minout pláž Navagio, přímo na které je velký vrak pašerácké lodi.

Letoviska

Na Zakynthos se jezdí především do těchto oblastí: Agios Sostis, Alikanas, Amoudi, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limmi Keri, Tsilivi, Vassiliki a Volimes. Právě tyto většinou najdete v katalozích českých cestovek.

Zakynthos – dovolená a zájezdy

Tento ostrov je ideální snad pro každého, protože svou pestrostí nabízí mnoho možností, co dělat. Ať už jste milovníci historie, sportů, turistiky, nebo dobrého jídla, Zakynthos vám nabídne vše, co potřebujete a možná ještě mnohem více.

Právem se řadí po bok těch nejoblíbenějších letní destinací jako v Řecku ostrov Kos nebo Rhodos, nebo v Turecku letoviska Alanya a Side.

Aktuální zájezdy na „Zante“ s vysokým poměrem kvality a ceny jsou k nahlédnutí v tomto přehledu. Pokud jste flexibilní a dáváte přednost nabídkám a poslední chvíli, pak přejděte na stránku Last minute zájezdy do Řecka a nebo na Last minuty na Zakynthos.

Zakynthos – počasí

Mám pro Vás dobrou zprávu, protože jestli si plánujete vybrat dovolenou na Zakynthos, zima Vám rozhodně nebude. Je to totiž nejslunnější ostrov v okolí. Léta jsou velmi teplá a slunečná (teplota vzduchu v červenci v odpoledních hodinách dosahuje 34°C), v zimě většinou prší.

Než se vydáte na tento ostrov, můžete opět prozkoumat počasí na Zakynthosu na internetu. Díky vlhkosti ostrova se na ostrově daří úrodě, což je velkým plus pro místní obyvatele. Zakynthosu se také přezdívá ,,Ostrov vůní´´ nebo ,,Ostrov květů´´.

Duben je ideální měsíc pro turistiku po ostrově, nicméně na koupání nikoliv. Koncem května a končí v říjnu s tím, že nejvíce turistů sem míří v měsících červen, červenec, srpen a září.

Pro úplnost informací přikládám aktuální předpověď počasí pro ostrov Zakynthos na 6 dní…

[forecast location=“Zakynthos, Greece“ caption=“Týdenní předpověď počasí pro Zakynthos, Řecko“ measurement=’C‘ todaylabel=“Počasí dnes“ datelabel=“date(‚d.m.‘)“ highlow='<span style=“color:red;“>%%high%%°</span>/<span style=“color:blue;“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Ostrov Zakynthos – tipy na výlety

1) Blue Caves-Modré jeskyně (pro milovníky přírody a historie je tento výlet jako dělaný. Přístupný lodí)

2) Klášter Anafonitria

3) Pláž Navagio – pláž s velmi pěknou okolní scenérií a vrakem lodi

4) Sirná pláž Xygia

Jaké je v Řecku aktuálně počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Řecku, Kos
Jasno
29°/20°
Skorojasno - počasí v Řecku, Kos
Skorojasno
28°/21°
Jasno - počasí v Řecku, Kos
Polojasno
28°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Řecku
Řecko zachyceno objektivem
Dovolená Zakynthos Pláž Zakynthos
Dovolená v Řecku levně ostrov Santorini zájezdy
Samos dovolená ostrov Kos památky
ostrov Korfu ostrov Karpathos
Dovolená a Last minute zájezdy
Hotel Gaia Village 7 773 Kč Dovolená Kos Řecko Kos, Last minute 2020, All inclusive Volné termíny > Studia Sea Breeze 8 890 Kč Zájezdy Kefalonie Řecko Kefalonie, letecky na 11 dní, hodnocení 92 % Detail zájezdu > Hotel Filia 9 630 Kč Dovolená Kréta Řecko Kréta, skvělé hodnocení 98 %, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:44
Zavřít  X Zavřít toto okno