Dovolená ostrov Korfu, Řecko

Korfu je 7. největší řecký ostrov. Patří do souostroví Jónských ostrovů, stejně jako ostrovy Lefkada, Kelafonie, Paxi a Zakynthos. Jónské souostroví se neskládá pouze z těchto 5, obydlených ostrovů je tu celkem 7 a potom mnoho dalších, které jsou menší a neobydlené. Tyto ostrovy lemují západní část Řecka.

Jsou lidé, kteří navštěvují Korfu kvůli klidu a odpočinku a jiní zase vyhledávají rušná turistická střediska. Obě varianty dovolená na Korfu nabízí. Turistický ruch je jednoznačně tahounem hospodářství celého ostrova. Částečně přispívá i pěstování plodin jako je třeba oliva (olivový olej). Specialitou ostrova je kumquat, což je takový ,,miniaturní pomeranč“. Z toho se poté vyrábí marmeláda nebo alkoholický nápoj.

Korfu – ty nejzákladnější informace

Ne nadarmo se o ostrově Korfu říká, že je to nejzelenější ostrov, nebo také ,,smaragdový ostrov“. Díky své poloze má dostatek slunečního svitu, a proto se na ostrově všem plodinám a stromům daří. Na Korfu se jezdí hlavně v létě (hlavní turistická sezóna v měsících červen, červenec, srpen a září), ale návštěva ostrova na jaře je také velmi pěkný zážitek. Stromy jsou různě zbarvené a kontrast těchto barev vytváří pro oči ten nejkrásnější pohled. Výhodou mnoha stromů na ostrově je, že se můžete schovat do stínu, a proto jsou vysoké teploty, které tu v létě panují, snadněji zvládnutelné.

Pobřeží ostrova měří okolo 220 kilometrů a je skoro celé lemované plážemi. Mezi nejkrásnější zátoky patří Agios Georgios, útesy u obce Peroulades, nebo také mys Drastis.

Letoviska

Mezi nejkrásnější letoviska ostrova patří letovisko Acharavi. Je tak oblíbené díky dlouhé písečné pláži a pozvolnému vchodu do moře. V Acharavi se také nachází aquapark, takže je velmi oblíbené pro rodiny s dětmi. Další známé letovisko je Roda. Toto letovisko je oblíbené zejména pro milovníky windsurfingu, ale také tam je velké množství taveren a restaurací. Další známá letoviska jsou Arillas, Dassia, Barbati a Paleocastrica.

Délka sezóny a památky na Korfu

Korfu je obvykle navštěvováno turisty v měsících květen, červen, červenec, srpen, září a říjen. Když se rozhodnete navštívit Korfu, určitě nezapomeňte strávit nějaký čas v hlavním městě Korfu – Kerkyra. Nejenže se tam nachází jak letiště, tak přístav, ale můžete si tam prohlédnout mnoho zajímavých památek, jako je třeba Byzantské muzeum (nachází se tam asi 100 vzácných ikon, které pocházejí z 15. – 18. století), Starý palác (součástí paláce je také Muzeum asijského umění), Starý přístav (oddělen od Kerkyry padacím mostem) anebo muzeum Dionisa Solomose (autor řecké hymny).

Doprava na Korfu

Doprava na Korfu není nijak složitá. Můžete se tam dostat buďto letadlem, což je nejjednodušší a nejrychlejší způsob. Buď pravidelnou dopravou (většinou jeden nutný přestup v řeckých Aténách) a nebo charterem v rámci zájezdu pořádaného cestovní kanceláří. e (IATA kód letiště Korfu CFU) má nejkratší dráhu, ale bát se nemusíte, všichni piloti jsou na toto připraveni.

Další možností, jak navštívit tento malebný ostrov je cesta trajektem. Trajekt odjíždí z italského přístavu Brindisi a cesta trajektem trvá několik hodin. Trajekty zajíždí do Kerkyry, kde kromě nich jsou čas od času k vidění velké výletní, tzv. záoceánské lodě.

Kromě Brindisi je varianta odjezdu z italských Benátek, osobně jsem tak kdysi jel se společností Minoan Lines. Přes Benátky tak můžeme vést nejen vaše cesta na dovolenou do severní Itálie, ale také na dovolenou na Korfu nebo na dovolenou na Lefkadu.

Po Korfu můžete cestovat buďto autobusem nebo si můžete půjčit auto, popřípadě skútr. Autobusová doprava má 2 linky, rozdělené podle barvy. Modrá linka Vás bude vozit po hlavním městě a nejbližším okolí a zelená linka Vás odveze i do těch vzdálenějších koutů ostrova. Jediným problémem v dopravě na ostrově je, že Řekové řeší pravidla a dopravní předpisy jen omezeně. Časté je, že zatroubí a to nám má značit, že prostě jedou. Proto je tak časté, že tam je množství dopravních nehod. Pozor na to, opatrnost je na místě.

Pláže – ostrov Korfu

O Korfu se říká, že má ty nejčistší pláže ze všech řeckých ostrovů. Každý by se měl o tom přesvědčit asi sám, navštívit pár řeckých ostrovů, třeba ostrov Kos, potom vyrazit na dovolenou na Krétu a potom sem, na Korfu a až potom zpětně přemýšlet, kde že se mu nejvíc líbilo.

Pláže jsou buď oblázkové, nebo písečné. Většina pláží nabízí možnosti vodních sportů jako jsou třeba vodní lyže, windsurfing nebo banán. Na pláži si můžete zahrát beachvolleyball nebo se můžete jen opalovat a užívat relaxace. Nejkrásnější pláž je v Canal d’Amour (Kanál lásky). Další vyhlášená pláž je Sidari. Pro milovníky bádání po ještě neobjeveném se tady skýtá možnost návštěvy neprozkoumaných jeskyní a průplavů. Jestli jste milovníkem rybaření, tak pro Vás bude ideální prohlédnout si rybářské vesničky Kassiopi.

Korfu – dovolená a zájezdy

Dovolená na Korfu, tu lze jednoznačně doporučit. Díky jednoduché dopravě a velkému množství aktivit, které na ostrově můžete podniknout, je ostrov turisty hojně navštěvovaný. Mezi Čechy patří k těm nejoblíbenějším řeckým cílům vůbec.

Velkou roli hraje cenová dostupnost ostrova. Zájezdy na Korfu jsou k dispozici už za 5 119 Kč (a to se jedná o zájezd na 12 dní!).

Pokud jste časově flexibilní, doporučuji si počkat na last momenty, o kterých píšu více na stránkách: Zájezdy last minute Řecko a Korfu last minute.

Počasí na Korfu

Z hlediska počasí je Korfu podobné většině ostatních řeckých ostrovů. Zimy jsou velmi mírné, ale poměrně často prší, v horských oblastech se může objevovat i sníh, ale v minimálním množství. Léta jsou teplá a slunná. V létě se průměrná denní teplota na Korfu pohybuje okolo 30°C, v odpoledních maximech teplota vzduchu činí klidně 34°C. V měsících vedlejší turistické sezóny, jako je třeba květen, je to okolo 23°C.  Teplota vody dosahuje v květnu příjemných 21°C a v srpnu to je okolo 27°C!

Více informací o počasí na Korfu a více informací o teplotě moře v Řecku.

Aktuální předpověď najdete ve spodní části následující meteo mapy:

Ostrov Korfu – tipy na výlety

Míst, kam na ostrově vyrazit, je dostatek, informujte se v hotelu nebo u delegáta, cestovní kanceláře většinou nabízí fakultativní výlety, já ovšem doporučuji půjčit si auto a ostrov projet křížem krážem tak, jak si každý přeje. Tady jsou ty nejzajímavější místa…

1) Hlavní město Kerkyra (Starý přístav, Byzantské muzeum, Starý palác)

2) Hrad Angelokastro

3) Zátoka lásky

4) Zámek Achilion

Jaké je v Řecku aktuálně počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Řecku, Kos
Jasno
29°/20°
Skorojasno - počasí v Řecku, Kos
Skorojasno
28°/21°
Jasno - počasí v Řecku, Kos
Polojasno
28°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Řecku
Řecko zachyceno objektivem
Dovolená Zakynthos Pláž Zakynthos
Dovolená v Řecku levně ostrov Santorini zájezdy
Samos dovolená ostrov Kos památky
ostrov Korfu ostrov Karpathos
Dovolená a Last minute zájezdy
Hotel Gaia Village 7 773 Kč Dovolená Kos Řecko Kos, Last minute 2020, All inclusive Volné termíny > Studia Sea Breeze 8 890 Kč Zájezdy Kefalonie Řecko Kefalonie, letecky na 11 dní, hodnocení 92 % Detail zájezdu > Hotel Filia 9 630 Kč Dovolená Kréta Řecko Kréta, skvělé hodnocení 98 %, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:44
Zavřít  X Zavřít toto okno