Počasí Korfu

Ostrov Korfu zahrnuje hned několik „nej“:  Korfu je jedním z nejoblíbenějších řeckých ostrovů, je nejsevernějším ostrovem Řecka a také je nejvíce zelený. Po celém roce je Korfu porostlý krásnou zelenou vegetací, která v horkých letních měsících nabízí příjemný a chladivý stín.

Pokud vaše příští dovolená bude právě na Korfu, určitě přijde vhod pár informací o počasí v této oblasti.

Abyste se nezamotali v možných variantách názvu ostrova Korfu, raději vám je pro pořádek píši, ať je vaše hledání jednodušší: Corfu, Kerkyra, Kerkýra. Pokud Vás zajímá více obecné informace než přímo počasí na Korfu, přejděte na stránku dovolená na ostrově Korfu.

Ostrov Korfu: podnebí a počasí

Korfu se vyznačuje typickým středozemním podnebím. Léto je horké a slunečné (270 dnů v roce je na Korfu slunečných) s minimem srážek a zima je mírná s občasnými mrazíky v horských oblastech a poměrně deštivá. Na druhou stranu díky dostatečnému počtu srážek v období zimy je ostrov stále krásně zelený i během celého léta. Na člověka tedy nepadne atmosféra úplně vyprahlé a rozpálené země jako například na ostrově Djerba, ale naopak přívětivé a vcelku svěží prostředí.

Jestli patříte mezi ty, kteří vyhledávají spíše přírodu a teploty ideální k procházkám po okolí, pak doporučuji vyjet na ostrov Korfu na jaře a vyhnout se tak tropickým teplotám. Březen, duben a květen zpravidla zaručují teplotu vzduchu kolem 15-23°C , což je ideální k poznávání přírody. Vše navíc krásně kvete a vzduch je prosycen typickou jarní vůní.

Pokud máte rádi vysoké teploty a horké dny, pak bude vaše dovolená na Korfu nejlepší v období červen, červenec a srpen. Na začátku léta (červen) je průměrná teplota vzduchu okolo 28°C a v měsících červenec/srpen dosahuje teplota až 38°C. V září a říjnu je průměrně opět kolem 25°C, ale moře je stále ještě příjemně teplé ke koupání. Od června do srpna se navíc nemusíte bát deště, jelikož v tomto období srážky téměř nejsou.

Dalo by se říci, že každý si zde najde svůj oblíbený způsob jak trávit letní dovolenou. Pro lidi, kteří si rádi užívají pláží, moře a opalování, nabízí cestovní kanceláře spoustu atraktivních zájezdů. A ačkoliv Řecko nepatří mezi nejlevnější destinace jako například Tunisko, lze najít spoustu cenově dostupných nabídek. Můžete se podívat například na nabídku společnosti Invia, která nabízí jeden lepší zájezd na Korfu za druhým. A pokud jste se rozhodli právě teď, že si chcete odpočinout u moře v Řecku, pak jde poměrně levně vycestovat díky last minute nabídkám.

Mně se například zalíbila tato nabídka. Yianetta Complex, letecky z Prahy na 8 dní za 7 490 Kč.

Jde o nabídku platnou v době psaní tohoto článku, nemohu tedy zaručit, jak dlouho bude aktivní.

Počasí na jiných jónských ostrovech:

Počasí LefkadaPočasí Zakynthos | Počasí Kefalonie

Teplota moře Korfu

Na koupání v moři je nejideálnější období červenec až září.

Průměrná teplota moře je v létě kolem 23°C. Nejteplejší je voda samozřejmě v letních měsících červenec a srpen, kdy teplota vody dosahuje kolem 25°C, ale ještě i v září se klidně můžete vykoupat v příjemných 24°C. Pokud jste si vybrali pro dovolenou květen nebo červen, počítejte s průměrnou teplotou moře kolem 20°C.

Jde o průměrné orientační hodnoty a není vyloučeno, že už v červnu bude moře teplejší než 20°C a v červenci může hodnota vystoupat klidně až k 27°C :-). Aktuální údaje o teplotě moře pro jednotlivé řecké ostrovy naleznete na stránce teplota moře v Řecku.

Předpověď počasí Korfu, Řecko

Ať už je vaše dovolená na Korfu plánovaná dlouho dopředu nebo jste si koupili jeden z výhodných last minute zájezdů, určitě vám přijde vhod následující předpověď počasí na Korfu v příštích dnech.

[forecast location="Kerkyra, Greece" caption="Předpověď počasí Korfu, Řecko" measurement='C' todaylabel="Počasí dnes" datelabel="date('d.m.')" highlow='<span style="color:red;">%%high%%°</span>/<span style="color:blue;">%%low%%°</span>' numdays="6" iconset="Incredible" cache="true" width="100%"]

Počasí – Korfu a jeho měsíční průměry

Následující tabulka vám pomůže vybrat ideální měsíc pro vaši dovolenou na Korfu. Už předem mohu říci, že od poloviny května až do září bude dovolená na tomto krásném ostrově ideální snad pro každého. Můžete si porovnat, jaká je průměrná teplota ve dne a v noci, kolik stupňů má voda v moři a kolik dnů je průměrně v daném měsíci deštivých. Připomínám, že jde o průměrné hodnoty a je vždy lepší orientovat se i aktuální předpovědí (viz. výše).

  Průměrná  denní teplota (°C) Průměrná noční teplota (°C) Teplota moře Sluneční svit denně (v hod) Průměrný počet deštivých dnů Srážkový úhrn (mm)
Leden 14 6 15 4 14 151
Únor 14 6 14 4 13 136
Březen 16 8 14 5 13 98
Duben 19 10 15 7 12 67
Květen 23 13 18 9 9 43
Červen 28 17 22 11 6 14
Červenec 31 19 24 12 4 10
Srpen 31 19 25 11 4 19
Září 28 17 24 9 6 74
Říjen 23 14 22 6 10 142
Listopad 19 10 19 4 14 196
Prosinec 15 7 16 4 15 192
Jaké je v Řecku aktuálně počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Řecku, Kos
Jasno
29°/20°
Skorojasno - počasí v Řecku, Kos
Skorojasno
28°/21°
Jasno - počasí v Řecku, Kos
Polojasno
28°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Řecku
Řecko zachyceno objektivem
Dovolená Zakynthos Pláž Zakynthos
Dovolená v Řecku levně ostrov Santorini zájezdy
Samos dovolená ostrov Kos památky
ostrov Korfu ostrov Karpathos
Dovolená a Last minute zájezdy
Hotel Gaia Village 7 773 Kč Dovolená Kos Řecko Kos, Last minute 2020, All inclusive Volné termíny > Studia Sea Breeze 8 890 Kč Zájezdy Kefalonie Řecko Kefalonie, letecky na 11 dní, hodnocení 92 % Detail zájezdu > Hotel Filia 9 630 Kč Dovolená Kréta Řecko Kréta, skvělé hodnocení 98 %, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:44
Zavřít  X Zavřít toto okno