Ceny v Řecku

Po přijetí eura ceny v Řecku hodně stouply, což bylo znásobeno ekonomickou krizí. Po jejím postupném úpadku se však ceny v posledních několika letech snižují a Řecko včetně všech řeckých letovisek se snaží svými výhodnými nabídkami přilákat zpět turisty.

Ceny potravin jsou v Řecku samozřejmě kvůli euru vyšší, než u nás v ČR, ale přesto to není tak hrozné, jako například v Německu. Pokud se chcete kouknou na ceny například v Turecku a porovnat je s těmi řeckými, navštivte mojí stránku s přehledem cen zde.

Ne všude v Řecku jsou ceny stejné

Jak tomu tak bývá, ceny se liší v závislosti na kraji a na turistickém ruchu. Ať už mluvíme o cenách potravin, služeb či cen v restauracích, závisí na zmíněných faktorech. Pokud rozdělení cen vezmeme z nejběžnějšího hlediska, nejdráže bývá samozřejmě ve městech a letoviscích. Levněji poté v menších městech a vesnicích.

Pokud se zaměřím pouze na letoviska, ať už pevninská či ostrovní, ceny jsou zde přizpůsobeny hlavní sezóně. V krajních měsících sezóny jsou ceny nižší. Promítá se to především do cen zboží jako je oblečení apod. a samozřejmě do cen ubytování. V hlavních měsících letní sezóny, které jsou turisticky nejnavštěvovanější, jsou ceny vyšší.  Nejedná se však o tak zásadní rozdíl.

Orientační ceny potravin

chléb 1 Eur

mléko 1,5 l    1,5 Eur

špagety 1,5 Eur

sýr Feta 6 Eur

pomeranče 1,8 Eur

jablka 2,2 Eur

rajčata 1,6 Eur

Ceny v restauracích

Ceny v restauracích bych mohla přirovnat například k Itálii. V Řecku jsou však o něco málo nižší. Záleží také a tom, do jaké restaurace zavítáte. V noblesnějších podnicích jsou ceny klasiky vyšší a naopak. V restauracích se jedno jídlo v průměru pohybuje okolo 10 Eur. Pokud však chcete ušetřit, dopručuji zavítat do některého z fastfoodů, kde seženete výborné jídlo zhruba za 6 Eur.

V restauracích také doporučuji dbát na spropitné. Ve většině podnicích je spropitní zahrnuté již v ceně, ale občas je zvlášť uvedeno jako speciální poplatek. Řekové jsou zvyklí dávat spropitné třeba až ve výši 20% celkové částky, co nám mnohdy může připadat jako absolutně nesmyslné. Na úkor toho ale vyžadují naprosto skvělý servis a výborní jídlo.

Ceny dovolených a zájezdů

Řecko je v posledních letech zemí, kam se na dovolenou opravdu vyplatí zaletět. Ceny zde díky silné ekonomické krizi spadly na dno a Řekové se znovu snaží nalákat turisty. A to právě na nízké ceny dovolených.

Pokud chcete ušetřit ještě více, než byste ušetřili s klasickou dovolenou, podívejte se rozhodně na nabídky Last Minute zájezdů do Řecka. Výhodné nabídky jsou například do následujících letovisek: Korfu, Kos, Rhodos, Zakynthos.

Last Minute dovolená v Řecku se pohybuje v cenovém rozmezí 6000-8000 tisíc korun. Cena však záleží na období, ve kterém si Last Minute zájezd pořídíte. Stejně jako u cen ostatních služeb a zboží je to s cenami Last Minute zájezdů. Mimo hlavní sezónu jsoiu ceny nižší. Během letních měsíců červenec a srpen jsou vyšší. Faktor, který cenu Last Minute zájezdů ovlivňuje, je také časová lhůta před odletem. Čím je kratší, tím je Last Minute zájezd levnější. Pokud vás Last Minute zájezdy v Řecku zajímají a chcete se o nich dozvědět více, přejděte sem.

Ceny vstupného

Ceny vstupného se po Řecku zvedly v posledních několika měsících skoro všude. Nejhůře na tom jsou Athény, které některé své ceny zvedly až o více jak 100%. Můžete se sami přesvědčit v následující tabulce:

Athény- Parthenon- 12 Eur

Národní archeologické muzeum- 9 Eur

Rhodos – palác velmistrů 6 euro

Lindos – akropole 6 euro

Kamiros – vykopávky 4 eura

Filerimos – klášter 3 eura

Jaké je v Řecku aktuálně počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Řecku, Kos
Jasno
29°/20°
Skorojasno - počasí v Řecku, Kos
Skorojasno
28°/21°
Jasno - počasí v Řecku, Kos
Polojasno
28°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Řecku
Řecko zachyceno objektivem
Dovolená Zakynthos Pláž Zakynthos
Dovolená v Řecku levně ostrov Santorini zájezdy
Samos dovolená ostrov Kos památky
ostrov Korfu ostrov Karpathos
Dovolená a Last minute zájezdy
Hotel Gaia Village 7 773 Kč Dovolená Kos Řecko Kos, Last minute 2020, All inclusive Volné termíny > Studia Sea Breeze 8 890 Kč Zájezdy Kefalonie Řecko Kefalonie, letecky na 11 dní, hodnocení 92 % Detail zájezdu > Hotel Filia 9 630 Kč Dovolená Kréta Řecko Kréta, skvělé hodnocení 98 %, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:44
Zavřít  X Zavřít toto okno