Dovolená Bali, Kréta, Řecko

Malebné letovisko Bali patří mezi nejvyhledávanější turistické lokality na známé Krétě. Jaká je v Bali dovolená? Je letovisko dobře dostupné? A jaké tu jsou pláže? Pojďme to vzít hezky postupně.

Poloha letoviska Bali

Městečko Bali, původně malá rybářská vesnička, která si i přes svoji oblíbenost stále udržuje svůj původní ráz, leží na severním pobřeží ostrova Kréta. Nachází se zhruba na půli cesty mezi hlavním městem Kréty Heraklion a další relativně velkým krétským přístavem Rethymno.

Cesta z letiště v Heraklionu sem trvá cca 50 minut. Bali je dobře dostupné vzhledem ke skutečnosti, že po pobřeží se táhne hlavní silniční tepna Kréty. Ta nevede přímo skrz letovisko, hluku od automobilů se bát nemusíte. Letovisko Bali je situované ve stejnojmenné zátoce, která je otočená na východ. Můžete zde tak pozorovat východy slunce nad mořem.

Za letoviskem se směrem do vnitrozemí zdvihá kopcovitá krajina. I velká část samotného Bali je vystavěna na nejrůznějších přírodních terasách a útesech.

Centrum Bali

Bali je relativně malé a klidné letovisko, malé je i jeho centrum, které se rozprostírá kolem přístavu. Nečekejte žádný velký přístav jako na ostrově Kos ve městě Kos nebo na Rhodosu ve městě Rhodos. Je to původní malé kotviště pro pár rybářských lodí a menších člunů.

Pláže a koupání

Koupání je tu příjemné, avšak místní pláže nejsou veliké. Jsou to spíše jednotlivé menší plážičky oddělené od sebe útesy a skalisky. Vadilo mi, že nebyly žádné vlny, to je zkrátka dané zálivem i charakterem místního pobřeží.

Dovolená v Bali, jaká tedy je?

Naznačil jsem, že zájezdy do Bali jsou poměrně oblíbenou záležitostí. Řekl bych ale, že nejsou pro každého. Dovolená v Bali je klidná, nejsou tu žádné velké promenády, dlouhé pláže ani veliká hotelová zástavba jako v tureckém Side a Alanyi nebo v mnohých letoviscích v Bulharsku. I noční život je značně limitovaný.

Je to letovisko vhodné pro ty, kteří hledají u moře především klid a odpočinek. Navíc přilehlá část Kréty nabízí nespočet možností na výlety, ať už v rámci fakultativních výletů, tak individuálně v zapůjčeném autě.

Další informace, které by Vás mohli zajímat:

Bali jsem sám navštívil. Dovolená mě tu nezklamala, ale ani nenadchla. Scházeli mi zejména ty vlny :). Ostrov Kréta nabízí nespočet dalších letovisek s otevřeným mořem a silnějším příbojem. Až na tento jeden nedostatek však dovolená v Bali na Krétě byla fajn.

Jaké je v Řecku aktuálně počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Řecku, Kos
Jasno
29°/20°
Skorojasno - počasí v Řecku, Kos
Skorojasno
28°/21°
Jasno - počasí v Řecku, Kos
Polojasno
28°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Řecku
Řecko zachyceno objektivem
Dovolená Zakynthos Pláž Zakynthos
Dovolená v Řecku levně ostrov Santorini zájezdy
Samos dovolená ostrov Kos památky
ostrov Korfu ostrov Karpathos
Dovolená a Last minute zájezdy
Hotel Gaia Village 7 773 Kč Dovolená Kos Řecko Kos, Last minute 2020, All inclusive Volné termíny > Studia Sea Breeze 8 890 Kč Zájezdy Kefalonie Řecko Kefalonie, letecky na 11 dní, hodnocení 92 % Detail zájezdu > Hotel Filia 9 630 Kč Dovolená Kréta Řecko Kréta, skvělé hodnocení 98 %, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:44
Zavřít  X Zavřít toto okno