Ostrov Kefalonie, Řecko

Ostrov Kefalonie je společně s ostrovy Korfu, Zakynthos, Lefkada, Paxi a s mnoha dalšími menšími ostrůvky součástí Jónských ostrovů. Jónské ostrovy se nacházejí v západní části Řecka a na rozdíl od ostatních řeckých ostrovů, tedy ostrovů v Egejském moři (Kos, Rhodos nebo Karpathos) je pro ně typické vlhčejší podnebí (víc o počasí v Řecku). Díky vlhkosti na ostrovech nejsou obrovská vedra, což je určitě velkou výhodou. Ostrov Kelafonie je podobně velký jako ostrov Korfu a mezi řeckými ostrovy je 6. největší. Kelafonie má zhruba 42 000 obyvatel a z Jónských ostrovů je největší.

Kefalonie a trocha geografie

Na ostrově Kefalonie můžeme najít jak vysoká pohoří, tak utajené plážekazem svahy, které jsou vinnou révou doslova poseté (Robola je nejznámější kefalonské víno, nezapomeňtě ochutnat nebo koupit známým jako tekutý suvenýr).

Raritou ostrova jsou jeskyně. Mezi nejvíce oblíbené patří Dračí jeskyně (Drogati), ve které se dokonce díky skvělé akustice pořádají koncerty. Dalším známou jeskyní je Melissani, spolu s ní i jezero Melissani, kde si můžete udělat krásný výlet loďkou. Asi 3 km od hlavního města se nachází unikát zvaný Katavothres. Jsou to mořské mlýny, které byly donedávna velikou záhadou. Dalším krásným místem, které by rozhodně nikdo neměl vynechat je nejvyšší hora ostrova Mega Soros (1600 m. n. m.).  Na vrcholku této hory byl svatostánek, avšak po zásahu vulkanické činnosti se propadl do země. Po cestě z hory můžete potkat další zajímavý úkaz ostrova: kefalonskou jedli. Ostrov Kefalonie se ještě hodně proslavila díky romantickému filmu Mandolína kapitána Corelliho.

Letovisek na ostrově je hodně a nabídnou Vám vše, co si budete přát. Mezi nejznámější a nejvyhledávanější patří  Assos, Kipourion, Lassi, Lixouri, Poros, Sami, Skala a Zola. Vyzdvihla bych letovisko Fiskardo, protože to jako jedno z mála měst nebylo postiženo vulkanickou činností, která ostrov Kefalonie postihla v 60. letech.

Kefalonie oplývá hned několika přístavy. Z Killini na Peloponésu se dostanete za cca 2 hodiny do Porosu, ale i do hlavního města Argostoli.

Doprava na Kefalonii

Dostat se na ostrov můžete letecky. Cesta trvá z Prahy okolo 2 hodin a 20 minut, což není nic hrozného a tento čas můžete využít k nastudování, co na ostrově navštívit. Letiště Kefalonia s mezinárodním kódem EFL se nachází zhruba 9 km od Argostoli. Jeho oficiální název je Cephalonia International Airport. Jiné možnosti, jak se dostat na ostrov jsou ze Samu (trajektem) a v létě z Itálie. Ostatní spojení jsou na ostrovy Lefkada, Zakynthos a Ithaka. Na ostrově si můžete zapůjčit auto, nebo skútr.

Abychom tu dopravu na ostrov shrnuli, dovolená na Kefalonii začíná buď klasickou leteckou cestou a nebo můžete jet autobusem do Itálie a odtamtud pokračovat dál do Řecka trajektem. Přehled všech aktuálních zájezdů zde. Zájezdy s tzv. kombinovanou dopravou jsou opravdu hodně nakombinované :), protože většinou jedním směrem letíte letadlem a druhým jedete busem a následně se plavíte lodí.

Pláže na Kefalonii

Kefalonie je jedním z těch ostrovů, které nejsou tolik navštěvovány turisty. Proto tu tak snadno najdete klidné pláže, kde si můžete užívat odpočinek a zasloužený relax. Pláže zde můžete nalézt jak oblázkové, tak písečné. Jestli jste milovníkem vodních sportů, určitě si tu přijdete na své. Možností tu je hodně a proto je jen na Vás, abyste si vybrali to, co Vás baví nejvíce.

Pláže na Kefalonii jsou vyhlášené svou čistotou a průhledným mořem zbarveným do všech odstínů modré. Nejvyhlášenější pláží je Skala. Získala totiž ocenění ,,modré vlajky EU“, jako čistý a kvalitní resort (podobným oceněním se pyšní třeba turecké letovisko Belek). Za to Myrtos sice nemá ocenění, ale zato oplývá romantickou atmosférou a je to místo, které fotí snad každý. Mezi další známé pláže patří Kipourion, Svoronata, Sami, Xi a Zola. Zkrátka, kefalonské pláže jsou líbivé a líbit se budou jednoznačně i Vám.

Kefalonie – dovolená a zájezdy

Dovolená na největším z Jónských ostrovů se Vám bude zaručeně líbit. Historie protkaná s krásnými plážemi Vás zaručeně dostane. Tuto krásnou destinaci můžete navštívit v měsících květen, červen, červenec, srpen, září a říjen.

Rezervujte zájezdy na Kefalonii od 7 301 Kč 

Jsou tu i tací, kteří doporučují navštívit Kefalonii i mimo sezónu, kdy je tu méně turistů a ostrov oplývá kontrastem barev. V takovém případě ale pozor na počasí, viz. níže a na teplotu moře, mimo výše uvedené měsíce to tu rozhodně na koupání není.

Počasí ostrova Kefalonie

Léta na ostrově jsou teplá, ale ne jako na ostatních řeckých ostrovech. V červenci je na ostrově krásných 27°C a v květnu teplota vzduchu činí cca 23°C. Zimy nejsou nijak studené, ale jsou poměrně dost deštivé. Tyto deště ustávají až v květnu.

Teplota moře je v květnu 21°C a v červenci je to okolo 25°C.

[forecast location=“Kefalonia, Greece“ caption=“Týdenní předpověď počasí pro Kefalonii, Řecko“ measurement=’C‘ todaylabel=“Počasí dnes“ datelabel=“date(‚d.m.‘)“ highlow='<span style=“color:red;“>%%high%%°</span>/<span style=“color:blue;“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Ostrov Kefalonie – tipy na výlety

1) Hlavní město Argostoli (náměstí Plateia Valinaou, most Drapano, památník Radikalu…)

2) Nejvyšší hora ostrova Mega Soros

3) Dračí jeskyně (Drogati)

4) Pláž Mythos

5) Letovisko Fiskardo

Jaké je v Řecku aktuálně počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Řecku, Kos
Jasno
29°/20°
Skorojasno - počasí v Řecku, Kos
Skorojasno
28°/21°
Jasno - počasí v Řecku, Kos
Polojasno
28°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Řecku
Řecko zachyceno objektivem
Dovolená Zakynthos Pláž Zakynthos
Dovolená v Řecku levně ostrov Santorini zájezdy
Samos dovolená ostrov Kos památky
ostrov Korfu ostrov Karpathos
Dovolená a Last minute zájezdy
Hotel Gaia Village 7 773 Kč Dovolená Kos Řecko Kos, Last minute 2020, All inclusive Volné termíny > Studia Sea Breeze 8 890 Kč Zájezdy Kefalonie Řecko Kefalonie, letecky na 11 dní, hodnocení 92 % Detail zájezdu > Hotel Filia 9 630 Kč Dovolená Kréta Řecko Kréta, skvělé hodnocení 98 %, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:44
Zavřít  X Zavřít toto okno