Ostrov Santorini, Řecko

Ostrov Santorini patří do souostroví Kyklad, společně s ostrovem Mykonos a ostatními menšími ostrovy. Kyklady leží v Egejském moři a jsou pověstné svou vyprahlostí a celkově nejsou turisticky moc známé. To však neplatí o našem ostrovu Santorini, který najdeme snad na každém pohledu týkajícího se Řecka. Původ ostrovu souvisí se sopečným ostrovem Théra, protože Santorini je zbytkem po výbuchu tohoto ostrova a sopečná historie je na Santorini vidět na každém kroku.

Santorini oproti ostatním řeckým ostrovům není tak veliký, má pouze 80 kilometrů čtverečních, ale leckoho nadchne možná víc než ostatní větší řecké ostrovy jako je Korfu, Thassos nebo Samos. Co se týká sopečné činnosti, důkazem toho jsou 2 ostrůvky: Palea Kameni a Nea Kameni, které jsou dobře viditelné ze břehu ostrova.

Ačkoliv obecně platí, že dovolená na Santorini patří v Řecku spíše k těm dražším, existuje mnoho výjimek. Nechť je příkladem za všechny tato nabídka:

Jedná se o ubytování včetně snídaně ve 3* hotelu Estia. Další atraktivní nabídky naleznete rovněž na serveru Dovolena a Invia.

Santorini – více informací

O Santorini se říká, že není tím správným zážitkem přiletět tam letadlem, ale přijet tam lodí. Když vjíždíte na Santorini, vypadá to totiž, jak kdybyste vjížděli do obrovského kráteru. Jak bylo již zmiňováno, raritou ostrova jsou zbylé krátery po sopečném výbuchu, který byl největší v naší historické době. Proto je právě tento megakráter nejvíce vyhledávaným místem na Santorini.

Mezi nejznámější letoviska na Santorini patří letovisko Imerovigli. Není to typické letovisko, protože neskýtá možnosti koupání a potápění, tedy v případě, že si nepopojedete autem. Je to taková menší vesnice s krásnými výhledy do krajiny, typická svými bílými domky. Oproti tomu letovisko Kamari už je pro milovníky vody a vodních sportů jako dělané. Pláž v Kamari měří asi 3 km a volně navazuje na pláž Perissa. Má tmavý písek, a když už by vás náhodou omrzelo polehávání u pláže, pobřeží je lemováno obchůdky a tavernami.

Tím opravdu nejznámějším a nejnavštěvovanějším letoviskem je ale Oia. Nejlépe toto letovisko poznáte, když uvidíte bílé domky s modrými okenicemi a to všechno na útesu. Typická řecká atmosféra z tohoto místa jen sálá. Vyhlášená nejkrásnější pláž v Santorini je ta v letovisku Perissa. Toto letovisko nabízí jak množství vodních sportů, tak se tam nacházejí historické kostely nebo také taverny.

Doprava na Santorini

Na Santorini se můžete dostat úplně jednoduše, a to letadlem. Letiště se jmenuje Thira a je označováno iata kódem JTR. Po případě je také velmi populární letět do Athén a odtamtud trajektem, abyste si mohli prohlédnout již zmiňovaný kráter. Cesta z Prahy do Athén trvá cca 2 hodiny a poté se musíte dopravit do přístavu Pireus. Poté cesta lodí trvá asi 8 hodin. Tato cesta je turisty oblíbenější a vychází levněji. Proto je to také důvod, proč ji mnoho cestovních kanceláří upřednostňuje.

Při cestě lodí si lze prohlédnout krásy souostroví Kyklad, což se vám v případě cesty letadlem určitě nepoštěstí. Po Santorini se dá cestovat autobusem. Jediným problémem je, že autobus nezajíždí k menším plážím ve vzdálenějších oblastech. Proto mnoho turistů volí metodu půjčení auta nebo skútru. Můžete tak zajet, kam chcete a nasávat krásy Santorini naplno.

Pláže na ostrově Santorini

Všichni, kdo již Santorini navštívili Vám potvrdí, že největším unikátem na tomto řeckém ostrově (Grécko) jsou pláže. Předešlou vulkanickou činností jsou zbarvené do pestrých barev, což dodává pozitivní energii každému.

Některé pláže jsou dokonce pojmenovávány podle barvy písku/kamenů, které se na pláži nacházejí. Například White beach (Bílá pláž) a Red beach (červená pláž). Santorini nabízí jak klidné, málo navštěvované pláže ideální pro strávení romantického dne nebo pro dovolenou pro rodiny s malými dětmi, nebo také turisty oblíbené pláže, které se nacházejí hlavně na jihu.

Santorini – dovolená a zájezdy

Dovolená na tomto Kykladském ostrově je tak populární, protože si tu každý najde to své. Pro milovníky zábavy je určitě jako dělané hlavní město Fira, ve kterém se nachází mnoho barů, diskoték a restaurací. Takže jestli chcete ochutnat typickou řeckou kuchyni a zatancovat si na živou hudbu, pak je tohle to pravé místo pro Vás.

Jestli jste milovníkem kultury, určitě Vás zaujme galerie výtvarného umění Mati, nacházející se také v hlavním městě. Nutno také zmínit, že Santorini je ostrov vína, takže skýtá možnost víno zde nakoupit nebo také navštívit Muzeum vína nedaleko střediska Kamari.

Co se výběru konkrétního zájezdu týče, využijte tento mini rozcestník:

Santorini turisté navštěvují v měsících květen, červen, červenec, srpen, září a říjen.

Santorini počasí

Počasí na Santorini je podobné jako na většině ostatních řeckých ostrovů, hlavně tu je podobnost s těmi jižními: Kréta (viz. počasí na Krétě) a Rhodos. Léta jsou teplá s minimem srážek a zimy nejsou nijak studené, doprovázené srážkami. V nejteplejších měsících (srpen a červenec) dosahuje teplota na ostrově až 32°C (denní průměr za 12 hodin od 8 do 20h), v květnu je to příjemných 25°C. V srpnu se teplota moře pohybuje okolo 25°C, což je na koupání prostě nádhera.

[forecast location=“Santorini, Greece“ caption=“Týdenní předpověď počasí pro Santorini, Řecko“ measurement=’C‘ todaylabel=“Počasí dnes“ datelabel=“date(‚d.m.‘)“ highlow='<span style=“color:red;“>%%high%%°</span>/<span style=“color:blue;“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Ostrov Santorini – tipy na výlety

1)    Návštěva tradiční vesničky Pigros – nejvýše položená vesnice na ostrově. Její dominantou je klášter, ve kterém naleznete muzeum lidového umění

2)    Starověká Thira – když zdoláte cestu po klikaté uličce, naskytne se Vám pohled na celý ostrov, včetně nejvyšší hory ostrova Profitis Ilias.

3)    Vinařské muzeum – pro milovníky vína je tu vinařské muzeum, ve kterém se dozvíte o jednotlivých fázích výroby vína, s možností víno zakoupit

4)    Výlet k vulkánu Nea Kameni – výlet na doposud činný vulkán – tento výlet nabízí většina hotelů, je to výlet lodí, kde navštívíte ostrůvky Nea a Palaia Kameni a poté samotný vulkán

Jaké je v Řecku aktuálně počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Řecku, Kos
Jasno
29°/20°
Skorojasno - počasí v Řecku, Kos
Skorojasno
28°/21°
Jasno - počasí v Řecku, Kos
Polojasno
28°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Řecku
Řecko zachyceno objektivem
Dovolená Zakynthos Pláž Zakynthos
Dovolená v Řecku levně ostrov Santorini zájezdy
Samos dovolená ostrov Kos památky
ostrov Korfu ostrov Karpathos
Dovolená a Last minute zájezdy
Hotel Gaia Village 7 773 Kč Dovolená Kos Řecko Kos, Last minute 2020, All inclusive Volné termíny > Studia Sea Breeze 8 890 Kč Zájezdy Kefalonie Řecko Kefalonie, letecky na 11 dní, hodnocení 92 % Detail zájezdu > Hotel Filia 9 630 Kč Dovolená Kréta Řecko Kréta, skvělé hodnocení 98 %, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:44
Zavřít  X Zavřít toto okno